Automobiliai nepatekę į “Fast and Furious” filmus: kokie jie ir kodėl buvo atmesti?
Turbūt visi prisimename žalią Mitsubishi Eclipse, oranžinę Toyota Supra ar juodą Dodge Charger iš “Fast and Furious” filmo? Automobilių entuziastai turbūt prisimins ir mėlynomis juostomis apklijuotą Nissan GTR R34, Mazda RX-7 „VeilSide“ kėbulu, pilką Nissan 350Z ar rožinę Honda S2000. Daugelis šių automobilių modelių įgavo populiarumą būtent dėka “Fast and Furious” filmų, dėl ko vėliau taip stipriai išaugo jų kainos. Bet ar kada susimąstėte, kaip atrodytų „youngtimer“ automobilių rinka jei vietoje Toyota Supra pagrindinio herojaus automobilio būtų buvęs Mitsubishi 3000GT arba vietoje Honda S2000 automobilio Opel Speedster? Pažiūrėkime kokie automobiliai tik per plauką nepateko į pirmų dviejų “Fast and Furious” filmų kadrus.
“Fast and Furious” filmas ekranuose pasirodė kaip tik tuo metu, kai automobilių entuziastų publika to laukė labiausiai. Tuo metu automobilių modifikavimo kultūra buvo epogėjuje, todėl natūralu, kad filmo kūrėjai idėjų sėmėsi iš gatvių. Tais laikais, kai dar nebuvo socialinių tinklų, automobiliai filmavimui buvo ieškomi specializuotuose interneto forumuose, automobilių entuziastų susitikimuose, buvo skelbiama informacija žurnaluose. Todėl daugelis į filmą patekusių automobilių buvo išnuomoti iš tikrų automobilių entuziastų. Įdomu tai, kad šių automobilių savininkai nebuvo itin susidomėję pirmojo filmo kūrėjų pasiūlymais išsinuomoti jų automobilius, nes netikėjo, kad šis nedidelio biudžeto filmas taps toks populiarus.
Filmo kūrėjams pasiūlytus automobilius aptardavo režisierius, prodiuseriai, keli automobilių konsultantai ir grupelė kitų žmonių. Šis straipsnis parašytas remiantis vieno iš konsultantų - Craig Lieberman’o prisiminimais. Pasirinktas automobilis be kita ko, turėjo atitikti personažo natūrą ir tikti veiksmo scenoms numatytoms filme. Automobiliai turėjo atspindėti tuo metu JAV vyravusią auto kultūrą, todėl čia negalėjo būti rusiškų ar australiškų automobilių, taip pat netiko superautomobiliai ir seni 60-ųjų ar 70-ųjų metų japoniški ar europietiški automobiliai.
Tinkamiausi automobiliai
Taigi, automobiliai kuriems buvo skiriamas didžiausias prioritetas buvo šie: Nissan GTR, Honda NSX, Toyota Supra, Mazda RX-7, Nissan 300ZX, Mitsubishi 3000GT. Kiek žemesnis prioritetas buvo skirtas šiems automobiliams: Honda S2000, Nissan 200SX/240SX, Toyota MR2, Honda Integra, Mitsubishi Eclipse, Honda Prelude ir Lexus GS. Dar mažesnis šiems: Honda Civic, Honda DelSol, Honda Accord. Keletas automobilių būtų buvę labai įdomūs filmo kūrėjams, tačiau filmuojant pirmąjį filmą jie dar nebuvo pasirodę JAV rinkoje - tai pirmos kartos Lexus IS, antros kartos Subaru Impreza WRX, Mitsubishi Evolution VII ir BMW M3 E46.
Hyundai ir Kia markės buvo atmestos, nes tuo metu jų automobiliai tiesiog nebuvo patrauklūs. Mercedes-Benz markė irgi buvo atmesta, nes ji nebuvo populiari tarp automobilių entuziastų. BMW Z3 automobilis atmestas, nes buvo manoma, kad tai pernelyg „moteriškas“ automobilis. Be to, kabrioletai yra nedėkingas pasirinkimas filmavimui, kadangi yra ne tokie saugūs ir juose sunkiau paslėpti kaskadininkus. Dėl panašių priežasčių buvo atmesta ir itin populiarus Mazda MX-5 kabrioletas. Apskritai vokiški automobiliai nebuvo itin populiarūs toje publikoje į kurią buvo nukreiptas pirmasis frančizės filmas.
Pirmojo “The Fast and the Furious” filmo automobiliai
Filmo scenarijus numatė, kad pagrindinis herojus Brian‘as filmo pradžioje vairuos Mitsubishi Eclipse, o vėliau persės į galingesnį Toyota Supra automobilį. Įdomu tai, kad vietoje Toyota Supra buvo galvojama panaudoti Mitsubishi 3000GT arba Nissan 300ZX automobilius – visi jie turėjo „targa“ tipo kėbulą, kurio reikėjo filmo pabaigoje sunkvežimio apiplėšimo scenoje. Tačiau Nissan 300ZX atkrito, nes reikėjo išmontuojamo stogo iš vienos dalies, ne iš dviejų, o pasiūlytas konkretus Mitsubishi 3000GT automobilis ne itin patiko filmo kūrėjams. Honda NSX buvo logiškas pasirinkimas pagrindinio automobilio rolei, tačiau šis net ir tuomet labai retas automobilis buvo per brangus, o filmavimui reikėjo 6-7 tokių automobilių.
„Dom Toretto personažui puikiai tiko Mazda RX-7, tik nemažą aktorių buvo nelengva patalpinti į nedidelį automobilį, dėl ko buvo išardytas saugos rėmas buvęs tame automobilyje. Įdomu tai, kad vietoje kompiuterių žinovo Jesse Volkswagen Jettos turėjo būti BMW M3 E36 arba Audi S4, kadangi šie automobiliai Amerikoje asocijavosi su aukštomis technologijomis. Tačiau filmo režisieriui jie nepasirodė labai įspūdingi ir buvo pasirinktas pigesnis po ranka papuolęs variantas – išsinuomoti pilnai paruoštą Volkswagen Jetta iš vietinio entuziasto. Išties gaila, kad filme nepasirodė vienas iš minėtų vokiškų automobilių - galbūt su Audi S4 Jesse nebūtų pralaimėjęs drag‘o lenktynių Honda S2000 automobiliui, nebūtų nušautas ir būtų pasirodęs vėlesniuose “Fast and Furious” filmuose?“, - sako atsiliepimų ir skelbimų svetainės Autoasas.lt vadovas Nerijus Paketūras.
Nuolat nepatenkinto Toretto kompanijos personažui Vince‘ui pirmiausiai buvo numatytas Honda Civic automobilis, vėliau Toyota MR2, vėliau penktos kartos Honda Prelude, bet šie automobiliai buvo tiesiog per maži didelio stoto aktoriui. Tuomet buvo idėja duoti Lexus GS, tačiau pasiūlyti konkretūs automobiliai buvo per mažai modifikuoti, kad ekrane atrodytų įspūdingai. Galiausiai vėl buvo pasirinktas ekonominis variantas – išnuomoti jau pilnai paruoštą Nissan Maxima iš filmo patarėjo Craig Lieberman’o.
Letty, kurią vaidino Michelle Rodriguez būtų puikiai tikusi Toyota MR2, tačiau jai atiteko Nissan 240SX. Brian‘o mylimajai Mia Toretto atiteko puikiai tinkanti Acura Integra. Kadangi šio automobilio tikroji savininkė irgi buvo moteris ir tai labai patiko filmo kūrėjams.
Filmo blogiukui Johny Tran buvo numatytas Ford Mustang automobilis. Juodas „musclecar‘as“ būtų puikiai tikęs antagonisto rolei, tačiau būtų atrodęs neįtikinamai šalia azijiečių kilmės aktoriaus Rick Yune. Todėl buvo padarytas dar vienas paprastas sprendimas – pasirinktas vieno iš filmo patarėjų automobilių klausimais juodos spalvos puikiai modifikuotas Honda S2000 automobilis.
Dar vienam personažui iš Toretto kompanijos Leon‘o personažui buvo numatyta Toyota Celica, buvo manoma, kad jam puikiai tiktų modifikuota „Hachi-Roku“ Toyota AE86. Tačiau jis gavo patį brangiausią filmo automobilį - Nissan GTR R33. Nenuostabu, kad filmo kūrėjai modifikuotų automobilių scenos karalių Nissan GTR automobilį norėjo skirti pagrindiniam herojui. Tačiau tuo metu tokių automobilių visoje JAV buvo vienetai, o filmavimui reikėjo bent keturių penkių tokių automobilių. Tačiau šį automobilį buvo galima skirti antraeiliam personažui, nes tokiu atveju automobilis pasirodys vos keliose scenose.
Antrojo "2 Fast 2 Furious" filmo automobiliai
Renkantis automobilius antrajam "2 Fast 2 Furious" filmui, irgi sklandė keletas įdomių idėjų. Pavyzdžiui, Suki personažui buvo galvojama skirti Opel Speedster automobilius, tačiau padiskutavus buvo nuspręsta panaudoti trečios kartos Toyota MR2 modelius. Buvo nupirkti keturi tokie automobiliai, tačiau proceso eigoje filmo prodiuseriai pakeitė nuomonę ir nusprendė, kad Honda S2000 ekrane atrodys šauniau. Įdomu tai, kad ši rožinės spalvos anime piešiniu išpuošta Honda S2000 yra ta pati juodos spalvos Honda, kurią vairavo blogiukas iš pirmojo “Fast and Furious” filmo.
Antrojo filmo blogiukai vairavo amerikietiškus „musclecar“ automobilius – Dodge Challenger ir Chevrolet Camaro. Nors jiems buvo planuojama skirti labai įdomius japoniškus automobilius – Honda NSX ir Toyota MRS, tačiau filmo kūrėjai norėjo daugiau dėmesio skirti ir amerikietiškiems automobiliams, todėl buvo pasirinkti būtent šie klasikiniai amerikietiški automobiliai.
„Dar įdomesnė istorija buvo su pagrindinio herojaus Brian‘o automobiliais. Kadangi filmo kūrėjai buvo įsipareigoję Dodge kompanijai reklamuoti jos produkciją, tai vienas iš Brian‘o atuomobilių turėjo būti tuo metu tik pasirodęs Dodge Neon SRT4. Kad ir koks smagus buvo šio automobilio 230 AG variklis, tačiau Neon vietoje Nissant GTR arba Mitsubishi Evolution būtų buvęs labai blogas pasirinkimas. Todėl filmo patarėjams automobilių klausimais teko įsikišti ir perkalbėti prodiuserius. Kad patenkinti Dodge kompanijos atstovų reikalavimus, į filmą buvo įtrauktas geltonas Dodge Viper, kurį galima pamatyti gaudynių greitkelyje scenoje, taip pat Dodge RAM pikapai, kurie vienoje filmo scenoje itin efektingai nustūmė policijos automobilius“, - sako Nerijus 2008 metais įkūręs automobilių atsiliepimų svetainę.
Buvo bendraujama ir su Nissan kompanija dėl Nissan 350Z automobilio įtraukimo į antrąjį frančizės filmą. Kalbama, kad jei ne Nissan kompanijos atstovo arogancija, šis automobilis būtų tapęs vienu pagrindinių Brian‘o automobilių. Galima tik įsivaizduoti kokia būtų buvusi puiki reklama tuomet tik ką pasirodžiusiam ir idealiai tam filmui tikusiam Nissan 350Z modeliui. Tiesa, vėliau trečiajame "The Fast and Furious: Tokyo Drift" filme Nissan 350Z automobiliui buvo suteikta itin daug dėmesio – jis tapo filmo blogiukų kompanijos pamėgtu automobiliu.
Jeigu patiko skaityti apie automobilius nepatekusius į “Fast and Furious” filmus, siūlome paskaityti ir apie automobilius patekusius į pirmąjį filmą bei nusifilmavusius antroje "2 Fast 2 Furious" ir trečioje „The Fast and Furious: Tokyo Drift“ dalyje.
Šaltinis: www.autoasas.lt